bencik

V ten štvrtok som skloňoval šport. Zaspomínal si aj na to, ako vynikali mladí futbalisti Dukly Banská Bystrica na veľmi kvalitne obsadenom medzinárodnom futbalovom turnaji dorastencov v rakúskom Kremse v lete roku 1993, kde chceli okamžite kúpiť do svojho klubu z Dukly Turci Rasťa Moresa a Mareka Bažíka. Obaja spomenutí, na turnaji ktorý sledoval aj Mário Kempes, už vtedy, vo svojich ranných futbalových rokoch ponúkli futbalovému svetu, toľko futbalového majstrovstva a futbalovej krásy i umenia, že to očarilo bohatých mecenášov, oligarchov, teda vládu vo futbale najbohatších, ktorá svoju moc využíva k zištným cieľom, aby tie malé, slovenské vychádzajúce hviezdičky futbalového neba mali na oblohe svojho futbalového nebíčka, vo svojom hráčskom ekonomickom portfóliu.

futbal ziaci

Športová žurnalistika súčasnosti by podľa mojej skromnej mienky a dlhoročných skúseností mala pomáhať spoločnosti lepšie si v súvislostiach konkrétneho života spravovať vedomosti, aby sa potom spoločnosť mohla lepšie spravovať sama. Toto potvrdzujú viaceré osobnosti svetovej žurnalistiky, čím mi pripomínajú moje žurnalistické návraty k vysokoškolským štúdiám, keď sa vyžadovala práca eléva v médiách so skúsenými žurnalistickými bardami.

nemcok duda bencik bencikova

Rubrika Hovory s partnermi získava čoraz viac na odozve vo verejnosti. Dôkazom sú pribúdajúce listy v redakčnej pošte i osobná komunikácia s mnohými čitateľmi. Keďže sa v súvislosti s túžbou po kráse ľudského srdiečka, v súvislosti s pomocou iným, načo tajiť – aj solidaritou - spomína meno a priezvisko pani Eriky Karovej, rozhodli sme sa osloviť túto matku dvoch detí a ponúknuť jej priestor v uvedenej rubrike.

somora

Túto pravdu ponúkli napísať do titulku tohto rozhovoru tí, čo tvrdia, že ľudia, korí prepadli alkoholu, nelegalizovaným drogám, chorobnému nakupovaniu, hracím automatom, alebo ďalším škodlivým závislostiam, ak sa chcú vrátiť do plnohodnotného života, musia prebudovať hlavne svoj životný štýl, ktorý ich do toho bahna dostal. Mnohí, hlavne laici sú presvedčení, že napríklad alkoholikovi chýba pevná vôľa. Preto pije. Alkohol však užívajú aj konzumenti, pijani a mnohí nie sú pritom v tejto fáze na alkohole závislí...Aké môže mať novorodenec vôľové vlastnosti, ak sa narodí s abstinenčnými príznakmi?...

cierny assvany siekel

V redakčnej praxi internetového portálu Športlandia.sk sa snažíme rešpektovať vyrieknuté americkým priemyselníkom Henrym Fordom: „Väčšina ľudí spotrebuje viac energie na rozhovory o problémoch, než na ich riešenie“

Keďže naša skúsenosť z komunikácie s prezidentom Slovenského olympijského výboru Antonom Siekelom je iná, pre našu náročnú žurnalistickú prácu hľadáme každým rozhovorom s prezidentom Slovenského olympijského výboru také míľniky, ktoré budú riešením problémov ľudí energiou nabíjať.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com