futbal ziaci

Športová žurnalistika súčasnosti by podľa mojej skromnej mienky a dlhoročných skúseností mala pomáhať spoločnosti lepšie si v súvislostiach konkrétneho života spravovať vedomosti, aby sa potom spoločnosť mohla lepšie spravovať sama. Toto potvrdzujú viaceré osobnosti svetovej žurnalistiky, čím mi pripomínajú moje žurnalistické návraty k vysokoškolským štúdiám, keď sa vyžadovala práca eléva v médiách so skúsenými žurnalistickými bardami.

marek cecho 01

Na začiatku boli jednoduché otázky:Koľko je medzi nami takých, ktorí vlastnia v sebe takú veľkú schopnosť, aby realizovali v tomto svete zložitých problémov jednotlivé prvky sebadisciplíny? Koľkí dokážeme udržiavať skutočne láskyplne a konštruktívne vzťahy v rodine i mimo nej? Kde všade sa dá v spoločenstve odrátavať, že sloboda a láska tam idú ruka v ruke? Na stretnutiach istej skupiny ľudí sa stále presviedčam, že bez sebadisciplíny, ktorá sprevádza skutočnú lásku, je sloboda vždy bezcitná a deštruktívna. To boli a sú dôvody i míľniky potrebnej spolupráce v oblasti, ktorú sa snaží priblížiť týmto rozhovorom s vydavateľom a vlastníkom internetového portálu a časopisu Svet ŠPORTU Mgr. art. Marekom Čechom.

dana zatopkova jozef mazar

Ako novinár som sa mal možnosť rozprávať s mnohými ľuďmi, ktorí vedia povedať úprimne čo to je hlad, ale viedol som množstvo rozhovorov aj s tými, ktorí sedeli na bohatých hostinách. V to ráno, keď som počul z ampliónu, že za nedávnych tuhých mrazov pochovali úrady v Slovenskej republike ďalších siedmych bezdomovcov, otvoril som dvere vlastnej garzónky a na opačnej strane chodby, v svedectve lásky, ktorej cesty sú v súčasnosti stále ťažšie a strmšie, zazrel a videl ako vie láska jedných k peniazom, korunovať iných k smrti, robiť križovatky smrti súčasného života.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com