chlapci dukla banska bystrica

Zaujímavý futbalový turnaj odohrali za medzinárodnej účasti v sobotu 20. januára toho roku v Liptovskom Mikuláši chlapci do 9 rokov, ktorí navštevujú prípravky v jednotlivých zúčastnených kluboch. Zo zaujímavejších výsledkov vyberáme: TIKI TAKA Zywiec ( Poľsko) – Dukla Banská Bystrica 2:1, MTK Budapest – Dolný Kubín 1:2, FAMT Prešov – MFK Ružomberok 2:0, MTK Budapest – Dukla Banská Bystrica 4:0, Dukla Banská Bystrica – Ružomberok 2:0, Dolný Kubín – Dukla Banská Bystrica 0:1, Liptovský Mikuláš – Dukla Banská Bystrica 1:3 , MFK Ružomberok – TIKI TAKA Zywiec 1:3. Konečné poradie: 1. MTK Budapest, 2. Dukla Banská Bystrica 3. Liptovský Mikuláš.

Podujatie malo zaujímavý priebeh, chlapci hrou ukázali, že sa im v kluboch venujú zodpovedne v získavaní futbalovej abecedy. Za najlepšieho hráča turnaja organizátori vyhlásili Adriána Gábriša. Zaujímavý výrok po podujatí povedal tréner prípravky Dukly Banská Bystrica Marek Penksa: "Skončili sme druhí, ale teší ma, že chlapci mali z hry radosť. Na druhej strane som očakával lepší výkon. Sám som nič vo futbale nenadobudol ľahko. Každá futbalová paráda, ktorou sa mi darilo baviť divákov ma stála tvrdú prácu na sebe. Ešte náročnejšie sa trénuje práca pre kolektív.Nehľadajme ani s deťmi pri futbale ľahké cesty. Tie hľadá toľko ľudí, že sa po nich nedá prísť nikam. Nám sa s deťmi v Dukle patrí pracovať kvalitne, náročne, ale prostredníctvom futbalovej zábavy. Deti sa musia na tréningy a zápasy tešiť. Teraz majú radosť z úspechu. Aj toto treba zúročiť. čaká nás veľa roboty pri získavaní a nácviku futbalových prvkov."

Popis k fotografii:
Takto sa postavili pred náš fotoobjektív chlapci Dukly Banská Bystrica tesne po tom, čo získali II. miesto na tomto vzorne pripravenom podujatí.

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com