Športovo - spoločenský
a filozoficko - vzdelávací portál

8133

fk dukla

Zdá sa, že v Mestskom futbalovom klube Dukla Banská Bystrica začali systémovo budovať futbalovú kvalitu práce s malými deťmi a mládežou. „Medzi súčasnosťou a minuloročnými trampotami je v činnosti mládežníckeho futbalu pod logom Dukly v Banskej Bystrici úžasný rozdiel. Kým v minulom roku mnohí nevedeli, či vôbec mládežnícka futbalová Dukla bude pod Urpínom existovať, dnes v klube MFK skloňujeme aj na tomto dôležitom úseku kvalitu tréningového procesu, herného prejavu vo všetkých vekových kategóriách, hernú i všeobecnú disciplínu v každom mládežníckom družstve. Vznik MFK Dukla zmenil futbalové dianie neuveriteľne."

slovan dudince krupina

Úprimne sa futbal bez detí skloňovať nedá. Každé veľké priateľstvo aj tých najslávnejších futbalových osobností sveta začínalo v detstve. A tak sa niet čo čudovať, ak na turnaji futbalových prípraviek, detí sedem, osem či deväťročných stretnete vzácne futbalové osobnosti. Výnimku v tomto smere nerobia ani doterajšie štyri ročníky turnaja futbalových ratolestí na slovenskom Honte, v kúpeľnom mestečku Dudince.

futbal mladych 01

Ostatný aprílový víkend potvrdil znova, že tam, kde sa organizátori príkladne starajú o systematickú prácu s deťmi v oblasti ich futbalového rastu, nechýba ani divácka kulisa. V nedeľu dopoludnia prišlo do areálu Dukly na Štiavničkách v Banskej Bytrici, kde sa nachádza ihrisko s umelou trávou, vyše 200 priaznivcov futbalu. Prišli, lebo mohli sledovať zaujímavé futbalové prezentácie futbalových prípraviek zásluhou chlapcov a dievčat v dresoch MFK Dukla Banská Bystrica a ŠK Novohrad Lučenec.

futbal mladych 03 01

Táto víkendová sobota bola znova bohatá na futbal. Ženy Banskej Bystrice, ktoré bojujú v najvyššej slovenskej súťaži nestačili v domácom prostredí na futbalovejšiu Nitru, ktorej za objektívneho rozhodovania Ivana Šimka podľahli 1:4. Nitra bola po všetkých stránkach futbalovejšia, kompaktnejšia v kolektívnom prejave, technickejšia s loptou a rýchlejšia v osobných súbojoch. Domácim dievčatám nemožno uprieť snahu, ale s úzkym kádrom, ktorý tvoria poväčšine juniorky na kolektív spod Zobora nestačili.

o pohar jozefa venglosa

Titulok tohto článku nie je náhodný. Podnecuje k tradičnej otázke pre trénerov detí a mládeže. Tá znie jednoducho: Ako sa pamätáte na svoje futbalové začiatky? Nuž opýtali sme sa troch za všetkých, ktorí budú prítomní na futbalovom zápase detí v kategórii U15 MFK Vranov a MFK Dukla Banská Bystrica na hornom Zemplíne. Ďalšie dve odpovede na dávnu minulosť, hlavne futbalovú z detstva sme si požičali z archívnych zápiskov.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com