futbal 2 liga

Na stránkach www.sportlandia.sk patríme publicistikou medzi tých, ktorí tvrdia, že ak niečo úžasne chýba slovenskému športu, sú to v prvom rade kvalitní tréneri. Často aj na reprezentačnej úrovni. O ich práci sa tak prostredníctvom odbornej verejnosti, ale i v rámci hodnotenia priebežných dlhodobých súťaží či systémovej prípravy a konkrétnej výchovy v rámci toho – ktorého športu až na malé výnimky takmer nepublikuje nič a ak sa z času na čas raz niečo aj v médiách objaví, chýba argumentácia cez výsledky z hľadiska kvality európskeho či svetového diania a u nás v tom- ktorom športe. Máme k dispozícii argumenty a môžeme uvádzať dosť konkrétnych príkladov z rôznych druhov športu, futbal nevynímajúc. Tak na dorasteneckej úrovni ako i prostredníctvom seniorských súťaží.

futbal 2 liga

Jedno majstrovské futbalové stretnutie je potrebné odohrať, aby sme mohli dať úplnú bodku za 26. kolom II. najvyššej slovenskej seniorskej futbalovej súťaže. Z nášho pohľadu súťaže náročnej na funkcionárske, hráčske, trénerské i rozhodcovské posty a výkony na nich.

futbal 2 liga

Futbalové dozrievanie mestskej druholigovej Dukly Banská Bystrica potrebuje trpezlivosť, ale čím ďalej tým viac, hlavne na domácom štadióne, predovšetkým bodovú ostražitosť. Prikazuje to bodová matematika, herný potenciál s ktorým MFK Dukla vstúpila do jarnej odvety a hlavne i počtovanie tých druhých.

futbal 2 liga

V chladný piatkový podvečer bolo na súboj 23. kola II. futbalovej ligy medzi FK Pohronie a MFK Dukla zvedavých vyše 1 400 divákov, ktorí videli na kvalitnej hracej ploche vďaka obom mužstvám zaujímavý súboj. Ten v konečnom účtovaní vyznel priaznivejšie pre mužstvo spod Urpína. Rovnako úspešnejší boli aj na zápase prítomní banskobystrickí diváci, z ktorých dominovali sústavným vysoko fair – play športovým povzbudzovaním členovia FAN klubu banskobystrickej mestskej Dukly. Napočítali sme ich v priestore pre nich vyhradenom takmer 200, aby sa im po zápase prišli poďakovať samotní hráči v tradičnom červeno- bielom oblečení.

futbal 2 liga

Čitateľ portálu Športlandia.sk dobre vie, že futbalový gordický uzol v II. lige seniorov je spletitá, zložitá vec. Každý súboj o majstrovské body v druhej najvyššej celoslovenskej súťaži mal aj vo svojom 11. kole patričné korenie. V Šamoríne a Komárne zásluhou domácich v podobe rekordného počtu gólov do sietí súperov, ale zaujímavé súboje videl futbalový divák aj na ostatných štadiónoch. Zopakujme si ešte raz výsledky 11. kola: Inter – Lokomotíva Košice 1:0, Bardejov – Banská Bystrica 1:2, L. Mikuláš – Prešov 1:0, Trebišov – Skalica 0:2, Šamorín – juniori Žiliny 6:0, Komárno – Lipany 4:0, Petržalka – Dubnica 2:1, Pohronie – Poprad 2:1.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com