mfk dukla

Po sobote 22.júni 2019 je futbalová Banská Bystrica opäť po rokoch prvoligová. Zaslúžili sa o to víťazstvom v rozhodujúcom barážovom zápase FC Pteržalka – MFK Dukla Banská Bystrica zverenci trénera Dušana Tótha, ktorí zdolali bratislavského súpera na neutrálnej hracej ploche o 2 góly a od jesene budú hrať vo futbalovom ročníku 2019/2020 znova I. dorasteneckú ligu.

robert polievka

Na uháňajúci vlak neradno vyskakovať. Na takúto bravúru si môže trúfnuť iba mimoriadne obratný človek, alebo človek s úžasnou odvahou a láskou k futbalu v meste, ktoré mu prirástlo k srdcu. Do úlohy muža, ktorý sa odhodlal podstúpiť také riziko, sa dostal architekt novodobého diania pod futbalovým Urpínom, bývalý ligový futbalista Banskej Bystrice a Slávie Praha, Milan Smädo.

futbal dorastenci

Kto bližšie a v súvislostiach života sleduje v MFK Dukla mládežnícky, teda aj dorastenecký futbal musí zbadať, že on má svoju kvalitu i dielčie pozitívne futbalové posuny. Aj predposledné kolo II. dorasteneckej ligy kategórií U19 a U17 ukázalo, že oba kolektívy sa nedostali na čelo svojich druholigových tabuliek náhodou.

ivan kovac

Keď som sa stretol 4. júna 2016 po rokoch s Albertom Juantorenom, Kubáncom, dvojnásobným olympijským víťazom z Montrealu a pritom si predstavil jeho neobyčajne dlhý, energický, no neuveriteľne ľahký bežecký krok šteklila ma vtedy v Šamoríne na obnovenom prekrásnom atletickom podujatí Pravda – Televízia - Slovnaft moja zvedavosť a jeho predstavy o výkone na hranici svetového rekordu na 800 metrovej trati.

afrika

Predstavovať Mareka Slobodníka, cestovateľa a dobrodruha z Banskej Bystrice, je v súčasnosti, po niekoľkých rokoch jeho úspešných cestovateľských projektov, veľmi často aj nepotrebné. Napriek tomu, z rešpektu aj k tým našim čitateľom, ktorí napríklad nesledujú, alebo menej sledujú sociálne siete, sme tak aspoň veľmi stručne urobili. Dnes bude rozhovor o to živší, že pozvanie magazínu www.športlandia.sk prijal aj Marek Duranský, fotograf a kameraman expedície.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com