matej falat

Jeho najúspešnejšou disciplínou je práve slalom. Na MS v paralelnom slalome zmiešaných družstiev ziskom striebornej medaily, ale hlavne svojim výkonom dokázal, že toho z lyžiarskeho slalomárskeho kumštu ovláda dosť. Keď sme sa s ním tesne pred odchodom do Pjongčangu rozprávali, vyslovil možnosť, že sa na tohoročných ZOH, svojich druhých v živote, predstaví aj v ďalších disciplínach.

Náš olympionik Matej Falat, veľmi skromný, ale aj vzdelaný a inteligentný pretekár WORD RACING ACADEMY, kde trénuje pod odborným vedením dvojice Daniela a Martina Fahrnerovcov z Talianska (ide o otca a syna – pozn. autora článku) v januári toho roku vyskúšal v Kórey tamojšie svahy. Dokonca sa v slalome stal víťazom Ázijského kontinentálneho pohára, čím sa výrazne posunul v celkovom rebríčku jednotlivcov. Môže sa to odzrkadliť na štarte, kde by mohol dostať štartovné číslo v slalome okolo päťdesiatky. Zatiaľ štartoval so štartovnými číslami po sedemdesiatke.

Náš strieborný a bronzový medailista z Akademických majstrovstiev sveta necestuje do Pjongčangu s veľkým realizačným tímom. Jeho servismanom bude Mateusz Herda, a keďže tréner Martin Fahrner bude s Lotyšom Kristapsom Zvejnieksom súčasťou oficiálneho olympijského tímu Lotyšska aj Matej bude mať v svojej blízkosti na tak vážnom podujatí aj svojho trénera.

"Je to pre mňa vrchol sezóny. V príprave som sa snažil dať do toho všetko čo som mohol. Nápomocní mi boli v mojom slovenskom klube Dukla Banská Bystrica a som vďačný aj za angažovaný prístup k mojej osobe zo strany SOV "- podčiarkol pre interentový portál Športlandia.sk tesne pred odletom do Pjončangu prvý športovec Prešova, ktorý v úlohe reprezentanta Slovenskej republiky bude v kategórii jednotlivcov reprezentovať mesto Prešov i Šariš na najväčšom športovom podniku sveta.

"Urobím všetko preto, aby som nesklamal a prezentoval sa v Pjončangu v dobrej športovej forme" boli jeho slová vo chvíli, keď opúšťal svoje rodisko.

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Tak vyzerá pohľad na Mateja Falata, keď bojuje s časom i kvalitou podkladu na trati obrovského slalomu. Čím štartuje pretekár s nižším štartovným číslom, tým je trať pre jeho jazdu prijateľnejšia. Uvidíme ako to bude v Pjongčangu.
Foto: Ota Mrákota

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com