krnohy benusa

Aj keď sa na Beňuši, horehronskej dedinke, v ktorej žije okolo 1 200 obyvateľov, konala súťaž na krňačkových saniach už v roku 2000, toho roku tam zorganizovali „iba“ 14. ročník tohto divácky i pretekársky veľmi zaujímavého podujatia. Ako nás informoval hlavný organizátor pretekov Miroslav Pôbiš, dôvodom niekoľko ročnej pauzy boli zlé snehové podmienky.

„Toho roku prišlo naplniť históriu II. kola slovenskej krňačkovej ligy celkom 27 súťažnych párov. Znova sa zrodilo viacero vynikajúcich, ale aj prekvapujúcich výsledkov“ – povedal pre portál Športlandia.sk Miroslav Pôbiš, ktorému nezištne v organizácii podujatia pomáhajú viacerí dobrovoľníci. Napríklad meno Jaroslava Pocklaina tam medzi nimi rozhodne nechýbalo. Organizátorov i pretekárov potešila znova výborná divácka účasť. K tratiam v troch kategóriách ( muži, ženy a zmiešané družstvá) ich prišlo vyše 800. Nie len z Beňuša, i keď tých bolo najviac, ale aj z okolitých obcí. „Škoda, že nám v januári nežičili poveternostné podmienky a prvé kolá znova odpadli. Treba len veriť, že zima ešte potrvá a tak boje o celkové poradie v tomto roku budú v našej lige dosť vyrovnané a divácky rozhodne atraktívne“ – dal sa počuť Martin Pôbiš, ktorý sa venuje súťažiam na krňačkových saniach od 1987 roku. Priaznivci tohto populárneho športu sa v prípade dobrých snehových podmienok majú skutočne na čo ešte tešiť. V závere článku prinášame výsledky podujatia z Beňuša tak, ako nám ich doručil ochotný Martin Pôbiš.

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Trate v Beňuši boli pripravené výborne. Osádky na krňačkách tiež. O víťazstvách sa bojovalo v každej kategórii veľmi urputne. O tom ako sa komu darilo prezrádza výsledková listina.
Foto: Ján Miškovič

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com