banskobystricka latka

Najväčšími hviezdami tohoročnej Banskobystrickej latky budú v utorok 6. februára toho roku v Šporovej hale Dukly Banská Bystrica na Štiavničkách Maria Lasickiene a Mutaz Essa Baršim, aktuálni majstri sveta v skoku do výšky. Obaja lídri tabuliek a obaja nezdolaní od roku 2016. Ruska už v Banskej Bystrici súťažila na dvoch podujatiach a Katarčan dokonca tri razy. Rekordy mítingu sa môžu otriasať v základoch. Baršim sám drží rekord z roku 2015 s 240 cm (svetový rekord patrí Kubáncovi Javierovi Sotomayerovi výkonom 245 cm - pozn. autora) a rekord Blanky Vlašičovej, ktorý urobila v roku 2006 je 205 cm.

Obaja sa stali podľa špecializovaného bulletinu Athletics International svetovými atlétmi roka 2017. Za zmienku stojí pripomenúť, že Mutaza Essa Baršima pripravoval v začiatkoch jeho kariéry v tréningovej akadémii Aspire aj Slovák Ľuboš Benko. Baršim naposledy prehral v septembri 2016 a odvtedy ťahá sériu 12 víťazstiev, Maria dokonca 32 od júna 2016.
Konkurencia tohoročného podujatia bude opäť silná. Uvidíme v nej súťažiť znova halového majstra sveta z roku 2016 talianskeho šoumena Gianmarca Tamberiho či majstra sveta z japonskej Osaky 2007 Bahamčana Donalda Thomasa.

Diváckej i odbornej verejnosti iste neuniknú ani prezentácie slovenských pretekárov v štartovnej listine so zvučnými menami. Toho roku budú slovenské farby zastupovať Matúš Bubeník, Lukáš Beer a Tatiana Dunajská.

Ako náš portál Šporlandia.sk deň pred podujatím informovala tlačová hovorkyňa Katarína Petrik, všetko nasvedčuje, že to bude po všetkých stránkach výnimočné výškarske divadlo.

Organizátori hlásia vypredané a potvrdzujú prémie za nový rekord mítingu 2000 eur a za svetový halový rekord 15 000 eur.

Peter Hronček

Popis k titulnej fotografii:
Pohľad na tlačovú besedu s najväčšími hviezdami tohoročnej Banskobystrickej latky, ktorá sa bude konať 6. februára 2018 už po 24.krát. Na zábere sprava do ľava primátor mesta B. Bystrica Ján Nosko, Mária Lasickiene, Mutaz Essa Baršim a skvelý atletický odborník a komentátor Alfonz Juck.
Foto: Ján Miškovič

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com