jan tomcik stanislav bomba

V poradí III. ročník futsalového turnaja O pohár predsedu komisie rozhodcov Stredoslovenského regiónu zapísal ďalšie, pre futbal veľmi zaujímavé, postrehy. Ten prvý vyriekol po skončení podujatia jeden z najstarších píšucich slovenských žurnalistov o futbale, aktívne prítomný na tomto podujatí, Ing. Vladimír Mezencev z Košíc, keď povedal: „Kto tu zvíťazil na výborne pripravenom turnaji po fair – play zápasoch, môže byť o rok porazený, ale kto zvíťazil nad sebou a v tom úžasnom hráčskom nasadení ovládol seba i svoje emócie, zostane navždy víťazom!“ Krásna myšlienka. Patrila všetkým hráčom desiatim zúčastnených kolektívov jednotlivých oblastných futbalových zväzov, ktoré napísali statočnosťou, športovým nasadením, vlastnou náročnosťou na výkon svoj i svojho kolektívu, veľkorysosťou, ale aj zápasovým vzdorom, ďalšiu kapitolu dejín podujatia futbalových rozhodcov.

„Vážim si vás, lebo ste ukázali, že ľúbite futbal.“ Povedal v záverečnom hodnotení okrem iného predseda komisie rozhodcov Stredoslovenského futbalového zväzu PhDr. Ján Tomčík, aby v prítomnosti otca myšlienky, organizovať také podujatie každoročne, Stanislava Bmbu, dodal: „ Ďakujem, že ste dokumentovali nie len dobrú športovú formu, ale hlavne držali na uzde emócie i v tých najkritickejších momentoch, o ktoré nebola v mnohých súbojoch núdza. Šport vyžaduje zdatnosť, futbal a futsal o to viac, mnohí ste perfektne čítali hru, lebo inak by sme sotva od brankárov videli góly v súperových sieťach, alebo i ďalšie, mnou neopísané futbalové parády. Zdokumentovali ste pred prítomnými súzvuk tvrdej práce na sebe a vlastných snov, stať sa pre rozvoj futbalu užitočnými.“ Stanislav Bomba, ktorý desať rokov pôsobil ako futbalový rozhodca v náročnej a kvalitnej československej futbalovej lige dodal: „ Každý futbalový súboj náročnej jarnej odvety bude mať svoj náboj, svoju atmosféru, snažte sa odovzdať vo svojom poslaní zvýšeniu futbalovej kvality všetko, čo ste v neľahkej príprave získali. Tu, v Koniarni opradenej históriou bohatého kvalitného ženského basketbalu, v našom Ružomberku, ste presvedčili, že na takú funkciu máte predpoklady. Buďte na ihriskách neviditeľní, aby ste videli všetko a včas boli pri všetkom čo litera futbalového zákona vyžaduje. Prajem vám krásne cesty domov z Ružomberka a odtiaľ na futbalové ihriská, kde sa bude hrať o dôležité body. Spokojnosť a nadšenie nech prevládajú na ihriskách medzi hráčmi a divákmi po zápasoch, ktoré budete rozhodovať. Internetový portál Športlandia.sk o vás napíše iste viac, ako som vám teraz povedal.“ Výstižná charakteristika podujatia, ku ktorému sa bude Športlandia.sk pravidelnejšie aj prostredníctvom fotodokumentácie a ďalších zaznamenaných postrehov počas celej futbalovej jari vracať. Teraz si nezabudnite pozorne preštudovať tu štatistiky a jednotlivé zkonkrétne zápisy zo stretnutí. Zásluhou toho sa oboznámite aj s konkrétnymi výsledkami.

Peter Hronček

Podpis k titulnej fotografii: Ján Tomčík (vpravo) a Stanislav Bomba počas svojich záverečných príhovorov na III. ročníku veľmi vydareného podujatia.
Snímka. Peter Gráf

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com