ivan krizko klobucnik

V Bratislave sa počas ostatného víkendu uskutočnili otvorené medzinárodné majstrovstvá Slovenska v plávaní. Štartovalo na nich 307 plavcov a plavkýň z 35 slovenských plaveckých oddielov a zahraniční plavci z Českej republiky, Francúzska, Gruzínska, Libanonu, Luxemburska, Rakúska a Veľkej Británie.

Na podujatí sa predstavili aj štyria zástupcovia ŠK Dukla Banská Bystrica - Barbora Mišendová, Tomáš Púchly, Richard Nagy a Tomáš Klobučník. Hneď v prvej finálovej disciplíne na 400 m polohové preteky si titul medzinárodného majstra Slovenska vyplával Richard Nagy, takmer o osem sekúnd lepším časom ako druhý v poradí Pavel Janeček z Náchoda. Svojim dosiahnutým časom 4:27,68. splnil B limit na Majstrovstvá Európy v Glasgowe. Svojim víťazstvom ukázal i ďaľším banskobystrickým armádnym plavcom cestu za medailami. Tí jeho príklad nasledovali a dosiahli tiež pozoruhodné výsledky. Okrem Bašky Mišendovej, ktorá pre zdravotné problémy po rozplavbe na 50 m voľný spôsob do finálových bojov nenastúpila všetci ostatní plavci Dukly svoj štart premenili na zisk medailových umiestnení.

Pozoruhodné boli najmä umiestnenia Tomáša Klobučníka na 50 metrov prsia, ktorý časom 22,77 sek splnil B limit na MS a A limit na ME. V pretekoch na 100 metrov pria zvíťazil rovnako ako na 50 m trati, ale časom 1:00,59 splnil B limit na MS v kórejskom Gwangju a A limit na ME v Glasgowe. Tomáš Púchly bol tretí na 50 metrov voľný spôsob a 9. na 100 metrov voľný spôsob.

Richard Nagy k svojej zlatej medaile na 400 m polohové preteky, pridal ďalšie štyri tituly majstrov Slovenska v disciplínach na 200 m, 400 m, 1500 m voľný spôsob a 200 m motýlik Stal sa najlepším slovenským plavcom čo do zisku medailí a titulov majstra Slovenska.

Celkom získali plavci ŠK Dukla Banská Bystrica na spomínaných majstrovstvách Slovenska 9 medailí. Z toho 8 zlatých a jednu bronzovú medailu.

Tréner plávania v ŠK Dukla Ľuboš Križko zhodnotil vystúpenie armádnych plavcov nasledovne: "Vo výbornej forme sa predviedol Tomáš Klobučník, ktorý sa po štyroch rokoch dostal opäť na úroveň svojich predchádzajúcich rekordov a splnením limitov na majstrovstvá sveta do Gwangju a majstrovstvá Európy do Glasgowa dokázal,že je výborne pripravený. Tomáš Púchly zaplával po zdravotných problémoch najrýchlejšie časy za posledné dva roky.S jeho výkonom som spokojný, Rišo Nagy potvrdil svoju veľmi dobrú formu. Všetkých päť disciplín plával v rámci tréningu, potvrdil,že je v súčasnosti najlepším slovenským plavcom."

Zaujímavý bol aj názor samotného R. Nagya, ktorý pre portál Športlandiask nášmu spolupracovníkovi Jozefovi Ivanovi povedal: “Pred majstrovstvami Európy sa cítim veľmi dobre .Oveľa lepšie ako pred štartom na podobnom podujatí pred rokom.“

Sériu letných majstrovstiev Slovenska v plávaní uzatvoria počas najbližšieho víkendu majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní na otvorenej vode v Bratislave na Žltých pieskoch.

Jožo Ivan

Popis k titulnej fotografii:
Na fotografii Jozef Ivan (uprostred) v rozhovore s trénerom Ľ. Križkom (vpravo) a T. Klobučníkom po jednom z tréningov v banskobystrickom plaveckom bazéne.
Foto: archív portálu Športlandia.sk

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com