hk levice

Keď po ukončení priemerného kvalifikačného stretnutia o účasť v nastávajúcom ročníku I. hokejovej ligy seniorov vychádzalo z haly HKM Zvolen 27. februára toho roku ani nie 500 divákov, ktorýsi z nich sa hlasnejšie opýtal:

„Zaškodila hokejistom Levíc prvoligová hokejová aróma?“ Asi na to mal dôvod. Diváci znova videli, že mužstvo HK Levice má herne vyhratejší a kvalitnejší kolektív. Mužstvo Prešova, ktoré hrá o zotrvanie v druhej najvyššej slovenskej súťaži však statočne bojovalo, malo vo svojom strede najvýraznejšiu postavu zápasu v takmer 43 ročnom Petrovi Pucherovi, dalo 2 góly a vyrovnalo stav zápasov na 1:1. Kvalifikácia sa hrá na 4 víťazné stretnutia.

Známy banskobystrický športový komentátor, mimochodom rodák zo Zvolena, Jozef Ivan sa po zápase dal pre zmenu počuť výrokom: „Bude to ešte veľmi dlhá a náročná kvalifikácia. V takých stretnutiach nehodno nič nechávať na náhodu.“ Nevieme či tým chcel upozorniť na rutinný prístup hráčov HK Levice po včerajšom vysokom víťazstve nad Prešovom 8:2, lebo hlavne v I. tretine hokejisti Levíc propagačnými strelami na odkrytého Jána Kožiaka v bráne Prešova tak skvele rozchytali odchovanca bratislavského Slovana, že mu potom nedokázali dať gól ani z tých najvyloženejších príležitostí. V trápnej a málo dôraznej streľbe trochu ustali v prvej polovici II. tretiny, kedy naopak, lišiak Peter Pucher dal zblízka gól a tento stav trval až do záverečnej minúty celého stretnutia. Počas zápasu vystrelili hokejisti Levíc na Kožiaka 46 striel, ale on ich likvidoval pomerne hravo aj preto, lebo tie strely dobre videl a ak aj už bol prekonaný, zachránili padajúci obrancovia. V poslednej tretine prevaha Levíc gradovala, pred bránou Prešova bolo cítiť závan snahy hráčov Levíc vyrovnať stav, nakoniec pár sekúnd pred záverečným hvizdom trojice Marek Žák – Peter Hanko, Ľubomír Danko odvolali z brány Sklenára, ale Pucher prehodil pár sekúnd pred záverečným klaksónom puk na voľného Pluščáka a ten dal do prázdnej brány druhý gól.

Brankár Levíc Sklenár zasahoval 14 krát, tej pätnástej neprekazil preniknúť za svoj chrbát. Počas blížiaceho sa víkendu cestuje Prešov k ďalším 2 kvalifikačným stretnutiam na ľad Levíc. Tam očakávajú usporiadatelia rekordnú návštevu. Stav kvalifikácie po stretnutí Prešov – Levice 2:0 (0:0,1:0,1:0)je nerozhodný.

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Ako budú vezerať hokejové obrázky z tretieho kvalifikačného zápasu o historický postup HK Levice do I. hokejovej ligy s Prešovom, to ukáže už najbližší sobotňajší podvečer.