hk levice

Titulok článku odznel po zápase. Hovorí veľa a za všetko. Núti uvažovať. Kulisu súboja Spišská Nová Ves – HK Levice dotvárala pekná hokejová návšteva, komorné prostredie a časté prečíslenia hráčov Spišskej Novej Vsi v útočnej fáze. Ale len počas I. tretiny. Stávalo sa viac raz, keď domáci korčuľovali počas I. tretiny aj ojedinele proti brankárovi Pavličkovi.

Ten znova svoje mužstvo podržal. Spišská Nová Ves mala vo svojom strede aj najproduktívnejšieho hráča – útočníka Lukáša Nováka. To ju vysoko favorizovalo. Síce, aj z HK Levice bol najproduktívnejším hokejistom Novák, ale Michal a obranca! V deviatich majstrovských zápasoch získal 11 bodov. V tomto stretnutí asistoval pri jednom z gólov. Podstatnejšie pre Levice bolo, že od II. tretiny hrali celkom inak. Disciplinovane, hokejovo účelne a spôsobom, ktorým nedovolili svojmu súperovi prakticky nič z toho, čo robilo Spišskú Novú Ves v I. tretine herne dominantnou.

Dôsledné bránenie, sústavné plnenie úloh v útočnej fáze každým hráčom, nasadenie v hre, to bolo čitateľné a ďaleko lepšie ako počas výsledkovo nerozhodnej I. tretiny. V tej druhej prišli i góly. Do streleckej listiny sa po Ráczovi, ktorý otvoril skóre v 10. minúte I. tretiny a Lukášovi Novákovi, autorovi vyrovnávajúceho gólu v presilovej hre, počas druhej „dvadsaťminútovky“ čistej hry zapisovali iba hostia : v 21, minúte Kohút počas presilovej hry, v 26. minúte Mihálik, v 35. minúte D. König a v 37. minúte Klenka.

V tretine tretej vystrelili domáci na brankára Pavlička iba 4 priame strely. Jedna z nich skončila v jeho sieti, ale tento mladý brankár celkom kryl počas zápasu 28 priamych striel, viaceré skutočne štipľavé. Ak je brankárova úspešnosť v zápase 94 percentná, akú Pavličko mal a jeho spoluhráči vedia byť gólovo efektívni, lebo premenia z 26 priamych striel šesť v gól, nemôžu prehrať!

V Spišskej Novej Vsi napísali krásnu pozvánku pre svojich skvelých fanúšikov na zápas do Levíc. Dňa 11. októbra privítajú doma Bratislavu Capitls, jedného z horúcich favoritov súťaže.

S odpoveďou na druhú časť v titulku tohto komentára uvedenej otázky: Kedy to bolo, že HK Levice zvíťazili v Slovenskej národnej lige hokejovým výkonom v Spišskej Novej Vsi? Odpoveď znie: v piatok 4. októbra toho roku.

Víťazstvom Levice zachraňovali v tomto kole reputáciu hostí.

Pre štatistikov a historikov ostanú z tohto súboja o majstrovské body ešte tieto údaje:

Spišská Nová Ves – HK Levice 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Góly: L. Novák 2 resp. D. Konig 2, Racz, Kohút, Mihálik, Klenka.Vylúčení:14:10, presilovky: 2:2. Rozhodovali: Lukáš Peterka, Martin Znak (ČR), Vladimír Ďurina (ČR) Zápas sledovalo 698 platiacich divákov.
Sp. Nová Ves: Šimo – Michalčin, Semeňák – Novák, Vartovník, Kover – Knižka, Vantroba – Findura, Koky, Ondov – Štefánik, Chovanec – Havrila, halász, Krajňák - Alvo, Slivka – Strauch, Ludányi, Bača. Tréner: R. Rapáč
HK Levice : Pavličko – Kohút, Rácz – Vorobyev, Mihálik, Tužinský – M. Novák, Romaňák – Svitana, Klenko, D. König - P. Konig, Sturdík – Guba, Mrážik, Adámik – Matejovie, Kudrna – Moravský, Kosorín, Bujanov. Tréner: P. Takáč, asistent: J. Matejov.

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Toto je snímka z prvého zápasu HK Levice – Bratislava Capitls (2:3) na domácom ľade Levíc. Vtedy chytal v bráne hostí Hamrlík, ktorého úspešnosť je 90, 9 percentná v doterajšej súťaži. Pavličko v bráne Levíc má úspešnosť 89, 9 percenta. Zvedavá otázka pre fanúšika ako to bude všetko vyzerať po 11. októbri toho roku, kedy levice privítajú doma práve mužstvo Bratislava Capitls. Druhým brankárom Bratislavy je Matej Gajan, ešte v minulom roku pôsobiaci na hosťovaní v mužstve HK Levice z Banskej Bystrice...