hk levice martin

Už v zápase na ľade Levíc upozornili hokejisti Marina na seba, že budú patriť k náročným súperom s tými najvyššími cieľmi v Slovenskej hokejovej lige.

Na domácom ľade svoju hernú kvalitu hokejisti Martina znásobili, hlavne ak zistili, že hráči Levíc laxne korčuľujú, v hre s pukom sú bezzubí a tak už po I. tretine vyzeralo skóre v neprospech mladých hokejistov Levíc nepríjemne.

Ich tréner Pavel Takáč pre www. sportlandia.sk po zápase povedal: „ Nezachytili sme úvod. Domáci oveľa lepšie korčuľovali, vyvinuli na nás veľký tlak, boli lepší na puku. V II. tretine sme sa herne zlepšili, začali sme hrať čo sme mali a s akým zámerom sme do Martina išli. Pravda, aj v tejto časti hry sme dostali lacné 2 góly a náš herný štýl sa rozpadol, mladé mužstvo sa už psychicky chytiť nedokázalo.“

Ťažko jednoznačne vyvíjajúci sa priebeh ešte širšie komentovať. Patrí sa iba podčiarknuť čo je napísané v titulku: Prehrať s lepším hanbou nie je, ale taký výprask je výkričníkom.

Fakty a štatistiky zápasu nepustia. Skúseného trénera Spišiaka vystriedal na trénerskej pozícii Martina známy reprezentačný tréner Bokroš a ten so svojim orchestrom zahral pre Levice hokejový čardáš, z ktorého mladým hokejistom Levíc oťaželi nohy, ale i hokejové myslenie.

Prvý gól dostali Levice za necelú minútu, potom do 9. minúty ešte ďalšie 3, aby Vorobyevom znížili hostia v 13. minúte na 4:1, výsledok po I. tretine prikrášlil v hre piatich proti trom domáci Poliačik. Vylúčení boli hráči Levíc Romaňák a Mihalík.

Druhá tretine bola tak herne ako i gólovo vyrovnaná, ale v tretej, po dvoch góloch do siete Levíc sa herný systém mužstva z Tekova rozsypal.

Zásahy brankárov 28:31, vylúčenia 2/3 rep. 0/1. Oslabenia 1/1.
HK Martin – HK Levice 11:3 ( 5:1,1:1, 5:1). Góly hostí: Vorobyev, Mihalík a Šramaty. Rozhodovali: Píšťanský – Staššák, Znak.

Jofef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Už v domácom zápase s Trnavou zachraňovali mladí hokejisti Levíc body až v záverečnej fáze stretnutia. Nehrali zle, ale strelecky sa trápili viac ako dosť. Na snímke pred hosťujúcim brankárom domáci Tužinský.