hk levice

Aj v hokeji platí, že najväčšou chybou, ktorú môže urobiť hokejista v zápase je mať v ďalšom pôsobení na ľade strah, že ešte nejakú urobí. Potvrdil to súboj o majstrovské body v Slovenskej hokejovej lige, ktorý dohrali HK Levice – MHK Dubnica včera večer na Zimnom štadióne v Leviciach.

Prvú vážnu chybu urobili domáci hneď v prvom striedaní, aby za pár minút hokejovú „hrubicu“ zopakovali a na ukazovateli skóre bolo v necelej 4. minúte 0:2, keď prvý gól z hokejky Kokavca padol v 27. sekunde! To pravdepodobne v majstrovskom stretnutí o dôležité body v Slovenskej hokejovej lige doposiaľ v Leviciach diváci nevideli. Keď v 12. minúte Vorobyev znížil na 1:2 zdalo sa, že sa domáci vrátili do zápasu. Ale znova, možno práve z úžasného chcenia chybu neurobiť, tá chyba prišla pár sekúnd pred záverečnou sirénou prvej tretiny, na ľade bol znova Kokavec a z jeho hokejky padol aj tretí gól.

Domáci ani v II. tretine nehrali zle, vypracovali si po viacerých nápaditých akciách skvelé príležitosti na streľbu, ale oproti súperovi ich strelecká efektivita bola nízka. Pravda je aj tá, že mužstvo Dubnice viac raz podržal brankár Vlastimil Lakosil, ktorý má za sebou hokejové skúsenosti aj zo zámoria. Tento rodák z Čiech sa môže pochváliť zároveň majstrovským titulom z roku 2016. Keď dala Dubnica Kokavcom aj štvrtý gól, mladé družstvo Levíc sa herne bez chýb vzmáhalo ťažko. V II. tretine malo až 4 hráčov na trestnej lavici a hoci sa Romaňákovi za asistencie Tabiho a Mihalíka podarilo skorigovať výsledok po dvoch tretinách na 2:4, efektívni hostia dali zo svojich 33 striel na bránu aj gól piaty a zápas na pôde Levíc znova vyhrali. Je zaujímavé, že presne 33 striel vyslali na súperovho brankára Lakosila aj domáci hokejisti. HK Levice – MHK Dubnica 2:5 (1:3, 1:1,0:1).

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Mladosť sa dá čítať z mnohých tvárí hokejového mužstva Levíc, ktoré zatiaľ v 17 – tich zápasoch získalo 20 majstrovských bodov. V priebežnej tabuľke to zatiaľ stačí na 8. miesto. Od deviatej Považskej Bystrice ich delí práve bodov osem...